Insider, 200 Milyon USD CARR (Anlaşma Sağlanmış Tekrar Eden Gelir) Hedefine Ulaştığını Dünya Kadınlar Günü’nde Duyurdu

İSTANBUL, Türkiye (8 Mart, 2024) – Markaların kanallar arası, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri sunmasını sağlayan, yapay zeka tabanlı pazarlama platformu Insider, bugün 200 Milyon USD CARR (Anlaşma Sağlanmış Tekrar Eden Gelir) hedefine ulaştığını duyurdu. Şirketin benimsediği kusursuz ürün tasarımı ve müşteri memnuniyeti politikaları, bu dönüm noktasına ulaşılmasında kritik rol oynadı.

Dünya’nın köklü ve bağımsız araştırma şirketleri tarafından sektör lideri kabul edilen Insider, 150 Milyon USD yıllık tekrar eden gelire (ARR) ve 200 Milyon USD CARR’a (Anlaşma Sağlanmış Tekrar Eden Gelir) ulaşarak SaaS sektöründe adından sıkça söz ettiren lider yazılımlar arasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Insider Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir, “Insider’ı kurduğumuzda vizyonumuz, müşteri deneyimi alanında dünyanın en yenilikçi ve en çok tercih edilen teknoloji platformu olmaktı. 200 Milyon USD CARR’a (Anlaşma Sağlanmış Tekrar Eden Gelir) ulaşmak, bu vizyonumuzun gerçekleşmekte olduğunu gösteren önemli bir dönüm noktası.” derken sözlerine şöyle devam etti: “Hedefimiz, Insider’ı kuşaktan kuşağa aktaracağımız bir yüksek teknoloji merkezine dönüştürmek. Bu yolda, dünyanın lider markalarının ekonomik büyümesinin arkasındaki itici güç olma yolunda önemli adımlar attık. Kültürümüzün temelini oluşturan yenilikçilik ve müşteri sorunlarını çözmeye olan adanmışlığımız, pazarlama profesyonellerinin günümüzde karşılaştığı en kritik zorluklara yeni bakış açıları getirmemize yardımcı oldu. Amacımız, markaların her bir müşteri için benzersiz bir deneyim sunmasını mümkün kılmak ve markalar ile tüketicileri arasındaki diyaloğa köklü bir değişim getirmek.”

Özellikle makroekonomik dalgalanmaların yaşandığı bu dönemde, markaların müşteri deneyimini, değer yaratan en kritik faktör olarak belirlemesi Insider’a olan talebi artırıyor. 

Fortune Global 500 listesindeki şirketlerin üçte biri ve aralarında Samsung, Nike, GAP, Pizza Hut, Santander, Singapore Airlines ve Lexus’un da bulunduğu 1200’den fazla dünya markası, müşteri deneyimlerini güçlendirmek, ekiplerinin üretkenliğini ve verimliliğini olabilecek en üst seviyeye taşımak ve kârlı büyümeyi sağlamak için Insider’a güveniyor. Insider; perakende, seyahat, kozmetik ve otomotiv dahil olmak üzere geniş bir yelpazeye yayılan markalara hizmet sağlıyor.

Insider’ın bu olağanüstü büyümesinin, hem markaları geleceğe hazırlayan teknolojiler geliştirmesine hem de müşteri başarısına olan adanmışlığına dayandığını söyleyebiliriz.  Şirketin bu başarısı, SaaS sektör ortalamasının üzerinde olan %129 Net Revenue Retention oranıyla da kendisini gösteriyor. 

Insider, ödüllü müşteri hizmeti ve kullanıcı adaptasyonu yaklaşımında, ezber bozan teknolojisini yerel piyasalardaki sektör uzmanlarının desteğiyle birleştiriyor. Insider, platformunu kullanmaya başlayan markalara kesintisiz bir veri geçişi süreci ve diğer platformlardan üç kat daha hızlı bir değer elde etme süresi (Time to Value) garantiliyor (kullanıcılar tarafından bağımsız olarak doğrulanmıştır). Insider’ın  buradaki amacı, birlikte çalıştığı markaların, yeni müşteri edinimi, gelir, ortalama sipariş değeri ve müşteri yaşam boyu değeri gibi temel performans ölçütlerini en üst düzeye çıkarmak.

Insider, dünya çapında müşteri deneyimi ve pazarlama profesyonellerine daha fazla değer sağlamak için sektöründeki en iddialı ürün yol haritasını uygulamaya devam ediyor. En son teknolojileri ve yeni kanalları piyasaya en hızlı şekilde sunabilen bir şirket olarak bilinen Insider’ın en önemli misyonlarından biri de, pazarlama uzmanlarının karşılaşabileceği problemleri, bu zorluklar daha ortaya çıkmadan öngörebilmek ve bu öngörüler ışığında geleceğe yönelik teknoloji çözümleri üretebilmek.

Günümüzde pazarlama profesyonellerinin karşılaştığı en kritik sorunlar arasında, markaların 360 müşteri görünümü elde edememesi ve müşterilerini bireysel olarak tanıyamaması yer alıyor. Insider bu problemi, müşteri hareketlerine dair tüm veriyi birbirine bağlayarak, yapılandırarak ve tek bir profil altında birleştirerek çözüyor. Oluşan tekil müşteri görünümü sayesinde markalar, hedef kitlelerini, tüketicilerin gerçek zamanlı davranışlarına veya öngörülen amaçlarına göre segmentlere ayırabiliyor. Markalar daha sonrasında, oluşturdukları bu nokta atışı segmentler için WhatsApp, SMS, Web, E-posta ve Mobil Uygulama gibi kanallarda, üretken yapay zeka (Generative AI) kullanarak saniyeler içerisinde müşteri yolculukları tasarlayabiliyorlar. En Kolay Kullanım, En Kolay Kurulum ve En Hızlı Değer Elde Etme Süresi kategorilerinde, sektöründeki diğer çözümleri geride bıraktığı kullanıcılar tarafından bağımsız olarak doğrulanan Insider platformu, kullanıma hazır şablonları, güçlü üretken yapay zeka özellikleri (Sirius AITM) ve müşteri yolculuğu yönetimi arayüzü sayesinde; pazarlama, CRM, dijital ve e-ticaret ekiplerinin daha etkili ve verimli bir şekilde işbirliği yapmasını sağlıyor.

Insider Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir sözlerine şöyle devam etti: “Insider, kurulduğu günden bu yana, müşteri deneyimi ve pazarlama sektörü için geleceğe yönelik yenilikçi ve akıllı çözümler geliştiriyor. 2014 yılından beri, yapay zeka alanında dedike çalışan mühendis kadromuz ile öngörüsel yapay zeka ve makine öğrenimi modelleri geliştiriyoruz.   Insider’ı kurduğumuz ilk yıllarda, dönüşüm oranı optimizasyonu teknolojilerini, yapay zeka tabanlı öngörüsel algoritma ve modeller ile birleştirebilen ilk müşteri deneyimi platformunu piyasaya sürmemizin sonucunda, Sequoia Capital’ı Türkiye’ye ilk getiren şirket olmuştuk.  Yapay zeka alanındaki on yıllık başarı geçmişimiz ve köklü deneyimimiz sayesinde Generative AI, kullanıcılarımızın üretkenlik ve verimliliğini artırmak, düşük etkili, varsayıma dayalı işleri ortadan kaldırmak ve alanımıza gerçek bir değer getirmek konusunda bize benzersiz bir avantaj sağladı.‘’ 

Insider Kurucu Ortağı ve Üründen Sorumlu Genel Müdürü Muharrem Derinkök de şunları ekledi: “Tesla dünyanın sürücüsüz otomobil geliştiren ilk otomotiv markası olmayı başardı. Insider da önümüzdeki üç yıl içinde müşteri segmentasyonundan görsel içerik oluşturmaya, raporlamadan teste uzanan tüm müşteri deneyimi süreçlerini, kurumsal ölçekte, uçtan uca otomasyonla ve tamamen otonom olarak optimize eden ilk pazarlama teknolojisi olmayı hedefliyor.‘’

Insider, dünyada bir kadın tarafından kurulan, üst düzey yöneticilerinin %70’i kadın olan ve hisselerinin büyük oranda kadınların elinde olduğu sıra dışı bir teknoloji unicornu

Insider, Anlaşma Sağlanmış Tekrar Eden Gelirinin (CARR) 200 Milyon USD’ye ulaştığını duyurmak için Dünya Kadınlar Günü’nü seçti. Kadın kurucuya sahip şirketlerin, yapay zeka alanındaki girişim sermayesi yatırım anlaşmalarının %3’ünden azını oluşturduğu (The Alan Turing Institute, 2023) ve kadınların, Müşteri Deneyimi sektöründeki liderlik pozisyonlarının küresel çapta sadece %28’ini oluşturduğu (McKinsey & Company, 2023) göz önünde bulundurulduğunda Insider normlara meydan okumaya devam ediyor.

“Insider’ı kurarken amacımız sadece bir ürün şirketi yaratmak değil, aynı zamanda dünyanın sosyal açıdan en yenilikçi teknoloji komünitesini oluşturmaktı. Dünyanın herhangi bir yerinde, kadın bir kurucuya ve kadın liderlere sahip bir yapay zeka ve yüksek teknoloji şirketi yaratmanın mümkün olduğunu kanıtlamak istedik” ifadesini kullanan Hande Çilingir sözlerine devam etti: “Yönetim kurullarında kadınların yer aldığı şirketler borsada daha iyi performans gösterme eğiliminde. Kız çocuklarını eğiten ve kadınları karar alma süreçlerine dahil eden toplumlar daha başarılı oluyor. Kadın temsiliyeti de çok önemli bir mesele. Süreçlere farklı bakış açıları ve sesler dahil edildiğinde, daha fazla yenilik, kapsayıcılık ve eşitlik için alan açılıyor ve kurumlar, hissedarlar, müşteriler ve toplum için daha iyi sonuçlar elde ediliyor.

Insider’ın yakın zamanda ulaştığı diğer dönüm noktaları da elde ettiği başarıyı destekliyor:

  • Insider, 2024 Yazılım Ödülleri’nde, en fazla kategoride birinci seçilen platform olarak, aralarında Google, Zoom ve Monday.com gibi diğer SaaS devlerinin de bulunduğu yazılım şirketleriyle beraber en üst %1’lik dilimde yerini aldı.
  • Insider, IDC’nin 2023’te ilk kez yayınladığı Çoklu-Kanallı Pazarlama Raporu’nda 1. seçildi. IDC’nin Pazarlama ve Satış Teknolojileri Araştırma Direktörü, raporda ‘’Pazardaki eski isimler artık belirleyici bir teknolojik avantaja sahip değil. Bu da olgun bir pazarın belirtisi. Insider gibi ezber bozan platformlar, geleneksel çözümler ile ya teknik olarak eşit seviyede ya da onların üzerinde.” ifadesini kullandı.
  • Insider, G2 Winter 2024 raporlarında Mobil Pazarlama, Müşteri Veri Platformları, Kişiselleştirme Yazılımları, Müşteri Yolculuğu Analitiği ve E-ticaret Kişiselleştirme Platformları  dahil olmak üzere altıdan fazla kategoride, diğer tüm platformları geride bırakarak, 100/100 kullanıcı memnuniyeti puanıyla 1. seçildi.
  • Insider, Diyalog Bazlı Mesajlaşma ve  Platformu MindBehind’ı satın alarak yapay zeka merkezli teknoloji çözümünü genişletti. Bu stratejik satın alım ile birlikte resmi Meta İşletme Çözüm Sağlayıcısı (Business Service Provider) yeteneği kazanarak markaların WhatsApp gibi popüler kanallarda, tüketicileriyle çift yönlü sohbetler gerçekleştirmesine öncülük etti.

Insider hakkında daha fazla bilgi için useinsider.com adresini ziyaret edebilir veya linkedin.com/company/useinsider adresinden bizi takip edebilirsiniz.